Wtorek, 24 września 2024

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Krzanowiczanki wygrały z Burzą

02.12.2013 08:56 | 1 komentarz | kozz

Mimo, że drużyna z Mikołowa zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem sześciu punktów w meczu z Krzanowicami pokazała "kawał" dobrej siatkówki.

Lepiej pierwszego seta zaczęli goście, ponieważ po kilku minutach prowadzili 14:11, 16:13. Przewaga mikołowianek trwała aż do stanu 23:21. Potem do głosu doszły gospodynie, które perfekcyjnie rozegrały końcówkę i zwyciężyły na przewagi.

Druga partia w zasadzie przebiegała bez większych emocji. Rozpędzone krzanowiczanki, które wydarły przeciwniczkom pierwszego seta grały jak w transie. Znakomita zagrywka i skuteczne kontry rozbijały drużynę gości i wynik meczu to 2:0 dla Krzanowic.

Rozluźnione i trochę pewne siebie gospodynie trzecią odsłonę zaczęły fatalnie przegrywając 4:9, 8:13. Jednak tak jak w pierwszym secie im bliżej końca partii tym lepiej i skuteczniej grały gospodynie. Obie drużyny grając bardzo ambitnie i z wielkim poświęceniem przysparzając kibicom wiele emocji. Walka toczyła się o każdą piłkę, ale tego dnia końcówki setów należały do gospodyń, które zachowały więcej zimnej krwi i zdobyły cenne trzy punkty.

GS UKS Krzanowice - KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów 3:0 (27:25, 25:15, 26:24)

Skład: Simona Duda, Barbara Otlik, Joanna Staniszewska, Agnieszka Breitschedel, Karolina Daniszewska, Joanna Swierczek, Klaudia Nagler-Skroban - libero, Malwina Skoczylas, Julia Sycz, Wiktoria Stuligłowa.