Wtorek, 24 września 2024

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Kadetki z Krzanowic będą walczyć o finał

13.12.2013 14:15 | 0 komentarzy | kozz

Bardzo dobre spotkanie rozegrały kadetki w ostatnie kolejce ćwierćfinałów Mistrzostw Śląska.

Wynik meczu w Cieszynie decydował, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie. Krzanowiczanki grające w najsilniejszym składzie zaczęły spotkanie bardzo dobrze wychodząc szybko na 5-6 punktowe prowadzenie. Z minuty na minutę powiększały przewagę i wyraźnie wygrały pierwszą odsłonę.

W secie drugim gospodynie nie otrząsnęły się po porażce i dalej były tylko cieniem dla skutecznie i efektownie grających krzanowiczanek. Po trzydziestu pięciu minutach gry kadetki z Krzanowic prowadziły 2:0 w setach.

Trzecia partia najbardziej zacięta zaczęła się od walki punkt za punkt, jednak w połowie seta znów Krzanowice przyspieszyły i odskoczyły na trzy punkty. Gospodynie nie mając nic do stracenia zagrały bardzo agresywną i skuteczną zagrywką, co przyniosło szybko efekty i po chwili prowadziły 22:17. Jednak tego dnia krzanowiczanki były nie do zatrzymania, błyskawicznie doprowadziły do remisu, a następnie wygrały dwie decydujące piłki meczu.

VC Victoria MOSiR Cieszyn  -  GS UKS Krzanowice 0:3 (15:25, 13:25, 24:26)

Skład: Marta Freindorf, Wiktoria Stuliglowa, Julia Sycz, Magdalena Wittek, Karolina Łobos, Justyna Swierczek, Samanta Konieczna, Joanna Witeczek.