Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

XXIV Ogólnopolski Bieg w Strzelcach Opolskich

23.12.2013 12:01 | 1 komentarz | kozz

W minioną sobotę w Strzelcach Opolskich odbył się XXIV ogólnopolski Bieg im. Euzebiusza Ferta wielokrotnego mistrza i rekordzisty Polski w maratonach. Na starcie do 15 km trasy stanęło prawie 900 biegaczy z całej Polski i zagranicy m.in. z Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Meksyku. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia, a wśród kobiet Ukrainka Tatianna Cholovczenko.

W kategorii M-60 zwyciężył Jan Deńca z Rudnika, Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był drugi wśród 50-latków, Bożena Walaszek z Rudnika była trzecia wśród kobiet w kategorii 40-latek. Dość liczna grupa biegaczy z Raciborszyzny startowała w tym biegu między innymi: Robert Antczak z Pawłowa, Kazimierz Grycman z Ciechowic, Robert Woźnica z Borucina, Mariusz Rębisz, Agnieszka Rębisz, Katarzyna Adamczyk, Janusz Mrozek, Wiesław Rzepczyński, Ryszard Skiba, Grzegrzo Bulenda, Jan Nowak z Raciborza.