środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Pożegnanie z Afryką. Chinasa na zawsze wyjechała z Raciborza

28.12.2013 16:36 | 17 komentarzy | kozz

Afrykańska piłkarka Chinasa Okoro Gloria, która przez ostatnie dwa lata grała dla pięciokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz święta spędzała u rodziny Kuryłowiczów - wolontariuszy, którzy zaprosili ją do siebie - pisze do nas Tomasz Kuryłowicz, wolontariusz roku 2013.

 Pożegnanie z Afryką. Chinasa na zawsze wyjechała z Raciborza
fot. Maciej Kozina/ Chinasa wraz z Tomaszem Kuryłowiczem i jego 5-letnim synem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dalej czytamy: - Ten czas spędziła także u byłej klubowej koleżanki, która zjechała z Holandii, po to aby zabrać Chinasę do siebie na te dni, w których nikt nie powinien być sam. Nieprawdą są wyssane z palca doniesienia umieszczone na blogu Michała Zichlarza, iż Chinasa święta spędziła chora w swoim pokoju hotelowym. Prawdą jest fakt, że Chinasa zamierza grać we Francji w jednym z czołowych klubów żeńskiej piłki - Montpellier HSC. W sobotę Chinasa wyjechała do Berlina po wizę, która na nią czeka, a stamtąd wyruszy do swojego domu w nigeryjskim Enugu, by później polecieć do Francji.

Chinasa krótko podsumowała temat. - Nie chcę mieć nic wspólnego z Unią, ale Polskę odwiedzę w wakacje - powiedziała piłkarka.

- Mimo tak krótkich świąt bardzo się razem zżyliśmy z Chinasą, dzieci były zadowolone. Trudne są pożegnania, ale rozumiem, że mój smutek po rozstaniu jest zarazem jej szczęściem, bo zobaczy swoją rodzinę - zakończył Kuryłowicz.