Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Dokąd pójdą mistrzynie Polski z RTP Unia Racibórz?

07.01.2014 13:26 | 11 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 12:26

U większości piłkarek pięciokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz z końcem roku wygasły kontrakty. Od 1 lutego otwarte będzie okienko transferowe. - Piłkarki grające w barwach Unii opuszczają raciborski klub, do Raciborza przyjdą natomiast nowe zawodniczki o których na razie nie wiele można powiedzieć - skomentował wiceprezes RTP Unia Józef Teresiak.

Dokąd pójdą mistrzynie Polski z RTP Unia Racibórz?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cztery piłkarki obrały kierunek zagraniczny. Mowa o Chinasie Okoro Glorii, której rozwiązano kontrakt na jej prośbę. Gdzie zagra nie wiadomo, aczkolwiek mówi się, że będzie to francuski Montpellier. Do ligi niemieckiej najprawdopodobniej wybierają się odpowiadające za defensywę - Hanna Konsek, Donata Leśnik i Katarzyna Jankowska. W przypadku tej pierwszej będzie to 2. Bundesliga, natomiast nie wiadomo jeszcze do końca gdzie trafią Leśnik i Jankowska. Marta Mika i Natalia Chudzik mogą trafić do Zagłębia Lubin występującego w Ekstralidze. Katarzyna Rozmus, Karolina Wieczorek i Patrycja Wiśniewska wybiorą się do Żywca by grać w tamtejszym Mitechu. W przypadku Rozmus będzie to powrót do jej macierzystego klubu, nastomiast Wiśniewska, która dla Unii strzeliła najwięcej goli w historii najprawdopodbniej zadebiutuje w klubie z Ekstraligi.

Do Górnika Łęczna udadzą się Anna Żelazko, Natasza Górnicka, Dorota Wilk i Dżesika Jaszek. W przypadku tej ostatniej kluby muszą ustalić szczegóły przejścia, bowiem Jaszek ma jeszcze ważny kontakt z RTP Unia. Natalia Fidos i Emilia Zdunek mogą wybrać się do Katowic, które występują w pierwszej lidze.

Odnośnie mistrzyń Europy do lat 17 - Eweliny Kamczyk i Gabrieli Grzywińskiej mówi się, że będą to kluby z Lubina lub głównego kandydata do zdobycia Mistrzostwa Polski - Medyka Konin. Dużo wskazuje, że młode piłkarki trafią do klubu z Konina.

Daria Kasperska ma propozycje z kilku klubów jednak nie wiadomo gdzie ostatecznie się wybierze.

Powyższe scenariusze są spekulacjami, więcej na temat nowych klubów raciborskich piłkarek będzie można dowiedzieć się w najbliższym czasie.