Krzanowice zwyciężyły Jedynkę Rybnik

14.01.2014 10:46 | 2 komentarze | kozz
Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 20:46

Już przed meczem było pewne, że rybniczanki przyjeżdżają do Krzanowic bez stresu, ponieważ nie mają szans na awans i nie muszą martwić się o utrzymanie w III lidze, natomiast krzanowiczanki, by zaliczać się do grona drużyn walczących o awans musiały pokonać przeciwnika za trzy punkty.

Pierwszy set był bardzo zacięty, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 2-3 punkty. Obie drużyny grały efektownie i skutecznie w obronie, co bardzo lubią kibice i rozgrywały długie akcje. W tej wymianie ciosów lepsze okazały się rybniczanki, które minimalnie wygrały prowadząc 1:0 w setach.

W drugiej odsłonie tylko w początkowej fazie drużyny zdobywały punkty seriami, potem znów powtórzył się scenariusz z pierwszej partii. Od stanu 13:13 zaczęła się walka punkt za punkt, z której tym razem zwycięsko wyszły gospodynie doprowadzając do remisu.

Set trzeci przebiegał pod kontrolą krzanowiczanek, które utrzymywały kilkupunktową przewagę i prowadziły 2:1 w setach.

Po kilkunastu akcjach czwartej partii wydawało się, że rybniczanki już pogodziły się z przegraną. Gospodynie prowadziły 6:1, 10:6, 15:8. Jednak waleczne dziewczęta z Rybnika grając z wielką determinacją doprowadziły do stanu 21:21. Na szczęście dla gospodyń końcówka rozstrzygnęła się na ich korzyść. Zdobywając ważne trzy punkty dalej walczą o awans do najlepszej czwórki III ligi.

GS UKS Krzanowice   -   UKS Jedynka ERBUD Rybnik     3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:23)