imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

[VIDEO] Siedlaczek też kiedyś grał w szkata. Grand Prix Polski w Arenie Rafako

19.01.2014 20:43 | 0 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 13:43

Ponad pięciuset uczestników z całej Polski przyjechało do Raciborza, aby wziąć udział w Grand Prix Polski w skacie sportowym. Zobacz co na temat popularnego "szkata" mówią prezes TKKF Skat Racibórz Józef Armatys, najlepszy zawodnik TKKF Skat Rudolf Broża oraz poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, który dawniej również "szkatował".

Materiał wideo:

19 stycznia w hali Arena Rafako w Raciborzu odbył się X turniej w skacie sportowym w ramach Grand Prix Polski 2014.

Turniej ten jest organizowany nieprzerwanie od 2005 roku a jego organizatorem jest Miejski Zarząd TKKF w Raciborzu z sekcją skatową klubu rekreacyjno-sportowego TKKF „Skat”.

W zawodach uczestniczyło 512 zawodników ze 125 klubów skatowych. Zawody rozegrane zostały w dwóch seriach po 48 rozdań.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
W kategorii ogólnej:
1. miejsce Janusz Myszka z klubu LWSM Knurów.
2. miejsce Leopold Dybowski z GOSiT Zawadzkie.
3. miejsce Franciszek Polok z LKS Forteca Świerklany.

Najlepszą kobietą została Krystyna Ostrowska z klubu Zagłoba Tychy, juniorem Dawid Gonska z KS MOSiR Cieszyn, seniorem Leopold Dybowski, a najlepszym raciborzaninem Rudolf Broża z sekcji TKKF „Skat” Racibórz. Przed ogłoszeniem ostatecznych wyników zostało dokonane losowanie wśród wszystkich zawodników trzech kuchenek mikrofalowych ufundowanych przez posła Henryka Siedlaczka. Z okręgu Śląsk-Południe szczęście dopisało Marianowi Mrozkowi z LKS Lyski. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i kosze okolicznościowe, którymi została również nagrodzona 15-tka najlepszych zawodników w kategorii ogólnej.

Puchary i kosze okolicznościowe wręczali prezes Polskiego Związku Skata Henryk Brzoska oraz prezes klubu TKKF „Skat” w Raciborzu Marek Armatys.

Nad całością zawodów czuwał główny organizator tych zawodów prezes Miejskiego TKKF w Raciborzu Józef Armatys.