Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Wieczorek, Żebrowski i Zalewska pierwsi w Brzeszczach

21.01.2014 11:00 | 0 komentarzy | kozz

Zawodnicy MKS-SMS Victoria Racibórz zdobyli w sumie 6 medali podczas Halowych Mistrzostw Śląska w lekkiej atletyce juniorów i juniorów młodszych, które 19 stycznia odbyły się w Brzeszczach.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kacper Wieczorek, który wygrał rywalizację na 60 metrów z wartościowym rezultatem - 7,12 s oraz Daria Zalewska i Dawid Żebrowski w biegu na 60 metrów przez płotki. Srebrne medale wywalczyli Anna Nowacka w skoku wzwyż i Daria Zalewska w skoku w dal, a brązowy krążek zdobył Kamil Świdergoł w skoku wzwyż. Zawody w Brzeszczach były ostatnim sprawdzianem formy przed startem na halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale (23 -26.01). Na krajowy czempionat z Raciborza pojedzie 16-osobowa grupa zawodniczek i zawodników.