Mateusz Wolny drugi we Francji

10.02.2014 10:08 | 0 komentarzy | kozz

Mateusz Wolny zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz podczas międzynarodowego turnieju FILA w Paryżu zdobył srebrny medal. Mateusz Wolny rywalizujący w wadze do 75 kg przegrał w walce finałowej z Gruzinem Zurabim Datunasvhilim 0:3.

We wcześniejszych fazach turnieju w Paryżu, raciborzanin wyeliminował Austriaka Floriana Marchla, a dalej dwóch reprezentacyjnych kolegów. Najpierw zrewanżował się za finał Pucharu Polski w Raciborzu, Arkadiuszowi Kułynyczowi, a w półfinale po wyrównanej walce pokonał Piotra Przepiórkę. W kategorii do 59 kg wystartował Dawid Ersetic który uplasował się tuż za podium na 5. miejscu. W walce o brązowy medal przegrał z zawodnikiem z Francji Ozaym Yacinem. Warto dodać że Grzegorz Wanke zawodnik ZKS Miastko trenujący w Ośrodku Szkolenia Sportowego w Raciborzu zdobył srebrny medal w kategorii do 66 kg.