imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Sukcesy młodych zawodników Victorii

10.02.2014 10:17 | 0 komentarzy | kozz

Kolejny udany start zanotowali lekkoatleci MKS-SMS Victoria Racibórz.

Podczas niedzielnych (09.02) Halowych Mistrzostw Śląska w skokach, rzutach i sprintach w kategorii młodzików, które odbyły się w Brzeszczach, piętnastoosobowa grupa trener Joanny Skalik wywalczyła 4 medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) i zanotowała kilka bardzo ciekawych wyników. Dwa pierwsze miejsca w biegach przez płotki należały do chłopców z SMS-u. Pierwsze miejsce z wynikiem 9,35 s zajął Szymon Dziuba. Tuż za nim na drugiej pozycji z czasem 9,44 s (rekord życiowy) uplasował się Wojciech Kubacki. W skoku wzwyż bezkonkurencyjny był Kacper Haręzga, który zwyciężył z życiowym wynikiem 170 cm. W tym samym konkursie 4. miejsce z rezultatem 150 cm zajął Samuel Brożek. Sporą niespodziankę sprawiła Sonia Maksymowicz, która w konkursie pchnięcia kulą uzyskała odległość 10,01 m (rekord życiowy) i zajęła 3. miejsce. W finałowym biegu na 60 m było aż dwóch zawodników z Raciborza. Na 4. miejscu z wynikiem 7,58 przybiegł Kamil Kalinowski, a na siódmej pozycji z czasem 7,76 uplasował się, Daniel Klima. - Start należy uznać za bardzo udany. Całą ekipa zaprezentowała się z jak najlepszej strony - podsumowała trener, Joanna Skalik. Zawody w Brzeszczach zakończyły halowy sezon startów zawodników MKS-SMS Victoria Racibórz. Teraz nastąpi nowy cykl przygotowań do imprez w biegach przełajowych oraz do sezonu letniego.