Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Dominika dwukrotnie najlepsza w „Biegu na Igrzyska”

18.02.2014 07:33 | 0 komentarzy | art

Mimo braku śniegu są w Polsce miejsca gdzie można biegać na nartach. Jedynym z nielicznych takich miejsc jest Tomaszów Lubelski i okolice Doliny Siwej. To tam rozegrano cztery ostatnie starty w ramach cyklu „Biegu na Igrzyska”, czyli zawodów biegowych, które mają wyłonić następców złotej medalistki olimpijskiej Justyny Kowalczyk.

Dominika Bielecka dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium Fot. MKS Wodzisław

Zawodnicy UMKS-u Marklowice zdominowali zawody

„Wiosenna” zima sprawia, że organizatorzy mają spore problemy ze zorganizowaniem zawodów. Dlatego trzeci czwarty start cyklu odbył się dopiero w weekend 25 i 26 stycznia w Tomaszowie Lubelskim (nie udało się rozegrać planowanych zawodów w Ustrzykach Dolnych). W pierwszym dniu zawodów, w którym rozegrano sprinty świetnie spisała się Sylwia Molitor (UMKS Marklowice/SMS Szczyrk), która wygrała w kategorii juniorek rocznika 1994/95. Drugie miejsce w juniorkach rocznika 1996/97 zajęła Agata Warło (UMKS Marklowice). Wśród juniorów rocznika 1996/97 również wśród najlepszych byli narciarze UMKS-u Marklowice. Wygrał Filip Kroemer, a tuż za nim uplasował się Wojciech Fojcik. W drugim dniu zawodów w biegu interwałowym na 5 km stylem dowolnym, najlepsza w swojej kategorii wiekowej okazała się Agata Warło. Juniorzy ścigali się na 7,5 km. Tym razem szans rywalom nie dał Wojciech Fojcik, a jego klubowy kolega Filip Kroemer tym razem zajął trzecie miejsce.

Dominika przyjechała i wygrała

Kolejne starty czyli piąty i szósty miały odbyć się w Dusznikach Zdroju. Tym razem na przeszkodzie stanęły powalone drzewa i biegi te zostały odwołane, a następnie przeniesione do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie odbyły się 7 i 8 lutego. W pierwszym dniu zawodów, po raz pierwszy w tym sezonie rozegrano start masowy stylem klasycznym. W kategorii juniorek rocznika 1994/95 świetnie zaprezentowała się Dominika Bielecka z MKS-u Wodzisław. Podopieczna trenera Krzysztofa Skorupy po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała na krajowych trasach i od razu pewnie wygrała swój bieg. Słabiej pobiegła Sylwia Molitor, która była szósta. W juniorkach rocznika 1996/97 drugie miejsce zajęła Agata Warło. Czwarta przybiegła jej klubowa koleżanka Oliwia Mutwil. Słabiej spisali się juniorzy z Marklowic. Filip Kroemer był piąty, a Wojciech Fojcik szósty. W drugim dniu zawodów odbyły się biegi interwałowe. W najstarszej grupie juniorek ponownie równych sobie nie miała Dominika Bielecka. Wynik z piątku powtórzyła Agata Warło, który ponownie na mecie zameldowała się z drugim czasem. Oliwia Mutwil tym razem była szósta. Juniorzy UMKS-u pobiegli identycznie jak dzień wcześniej – Filip Kroemer był piąty, a Wojciech Fojcik szósty.