Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Mariusz Pawełek broni w tureckim drugoligowcu

19.02.2014 12:08 | 0 komentarzy | kozz

Pochodzący z Lubomi bramkarz Mariusz Pawełek od lutego występuje w drugoligowym tureckim zespole - Adana Demirspor.

Materiał wideo:

Były piłkarz m.in. Odry Wodzisław, Wisły Kraków, Polonii Warszawa i Konyasporu przeszedł z tureckiego pierwszoligowca Caykur Rizespor Kulübü do drugoligowego Adana Demirspor.

Mariusz Pawełek ma za sobą trzy mecze w których jak dotąd puścił pięć goli. W debiucie przeciw drużynie Balikesirspor jego zespół przegrał 0:1 a jedyną bramkę polski bramkarz puścił w 68. minucie. Tydzień później jego zespół zremisował 3:3 z Samsunsporem. Wygrana była blisko bowiem Adana prowadziła już 3:1, a gola wyrównującego straciła na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

W miniony weekend zespół Pawełka ponownie pechowo przegrał 0:1 z Bucasporem, a golkiper z Lubomi puścił gola w 87. minucie meczu. Kolejne spotkanie Adany już dzisiaj z liderem PTT 1. Lig (II liga turecka) - Ankarasporem.

W tabeli zespół Mariusza Pawełka zajmuje dziewiąte miejsce z 32 punktami na koncie.