Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Odra Wodzisław - GKS Pniówek Pawłowice 3:1

22.03.2014 21:19 | 1 komentarz | art

Kibice  Odry Wodzisław opuszczali dziś stadion w dobrych nastrojach. Odra po niezłej grze pokonała, wyżej notowanego Pniówka Pawłowice.

Odra Wodzisław - GKS Pniówek Pawłowice 3:1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku obie drużyny stworzyły sobie dogodne okazje do strzelenia bramki. Najpierw Dawid Hanzel w sytuacji jeden na jeden trafił w bramkarza Pniówka Michała Podolaka. Z piłkarzy Pniówka najlepszą okazję miał bodaj Kamil Benauer, który z 10. metrów uderzył wysoko nad bramką.

Worek z bramkami rozwiązał się w 32. minucie. Składną akcję Odry zainicjował na prawym skrzydle Marek Walczak, który dograł na środek pola. Piłka trafiła następnie do Bartosza Zyguły. Rozgrywający Odry precyzyjnie odegrał wbiegającemu w pole karne Walczakowi, który technicznym strzałem nie dał szans Podolakowi. W 35. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Hanzel. Nie atakowany przez rywali przebiegł kilkanaście metrów i uderzył zza linii pola karnego. Uderzona płasko piłka skozłowała nad ręką Podolaka i tuż przy słupku wpadła do bramki.

Po zmianie stron Odra bardziej skupiła się na obronie wyniku, toteż częściej piłkę rozgrywali goście. Do 77. minuty kompletnie nic z tego nie wynikało. Wtedy w polu karnym Odry ręką zagrał jeden z piłkarzy gospodarzy i arbiter zawodów wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Szczyrba. Goście wyczuli szansę i mocniej przycisnęli. Bez efektu. Zaś w 89. minucie Odra wyszła ze skuteczną kontrą. Piłkę miedzy sobą rozegrali, doskonale się rozumiejący Hanzel z Markiem Sobikiem. Ten ostani ruszył wzdłuż linii pola karnego, podaniem w pole karne uruchomił Mateusza Balcera, który z kilku metrów pokonał Podolaka.

 

Odra: Łobaczewski, Gojny, Staniek, Lalko, Glenc (60. Sell), Walczak (91. Gać), Zyguła (77. Markiewicz), Gwiaździński, Sobik, Hanzel, Balcer (91. Krupa)

Pniówek: Podolak, Adamek, Przybyła, Kukla, Stramski, Benauer, Goik, Ciuberek, Kucharski (55. Oszek), Szczyrba, Wojtków (80. Halama)

Odra Wodzisław - GKS Pniówek Pawłowice 3:1 (2:0)

Bramki: Walczak (32.), Hanzel (35.), Balcer (89.) - Szczyrba (k 77.)

(art)