środa, 10 sierpnia 2022

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Trzy pytania do... Eweliny Kamczyk

28.03.2014 12:50 | 0 komentarzy | kozz

Po rozpadzie RTP Unia Racibórz, mistrzyni Europy do lat 17 Ewelina Kamczyk, przeszła do głównego kandydata na mistrza Polski w piłce nożnej kobiet - KKPK Medyk Konin. Osiemnastoletnia piłkarka z Krzyżanowic, o której zrobiło się głośno w minionym roku za sprawą strzelenia złotego gola w finale ME U-17 odpowiedziała nam na kilka pytań.

Trzy pytania do... Eweliny Kamczyk
fot. PZPN
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MK: W wieku osiemnastu lat dostałaś okazję debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski, jakie to uczucie?
EK: Strasznie się bałam, gdy dowiedziałam się, że mam iść z seniorkami na mecz. W pierwszym z trzech towarzyskich meczów nie weszłam i cały stres ze mnie zszedł. W drugim spotkaniu trener Basiuk dał mi szansę i byłam bardzo mocno zestresowana. Było to ogromne przeżycie, ale ogólnie jest dumna, że dano mi szansę gry w seniorskiej reprezentacji.

- Czy to odpowiedni czas, abyś grała w seniorkach?
- W przyszłości jak najbardziej chciałabym grać, ale teraz mam jeszcze czas. Przede mną ponad rok gry w reprezentacji do lat 19 i walka o kolejne sukcesy.

- Przeszłaś do głównego kandydata na mistrza Polski - Medyka Konin. Jak tam zostałaś przyjęta i czy już się zaaklimatyzowałaś w nowym środowisku?

- W Medyku część piłkarek już znałam, także nie było problemu z aklimatyzacją. Dziewczyny i trener są w porządku. Przygotowania do rundy rewanżowej idą w dobrym kierunku. Okres zimowy był przeprowadzony bardzo dobrze, czekam na ligę, a póki co czas na mecze kontrolne.