Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Remigiusz Gołębiowski w dwa dni chce przepłynąć Bałtyk wpław

11.05.2014 21:31 | 1 komentarz | (q)

Projekt „Baltic Adventure”. To pierwsza próba  przepłynięcia przez morze bałtyckie wpław ze Szwecji do Polski. To 164 km morskich otchłani, trudne wyzwanie, morderczy wysiłek dla ciała i umysłu. To 48h bez spania z głową w wodzie. Podejmie się tej próby raciborzanin Remigiusz Gołębiowski.

Remigiusz Gołębiowski w dwa dni chce przepłynąć Bałtyk wpław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wyzwanie podejmuje nie tylko dla siebie i swojej pasji, ale także by zwrócić uwagę na coraz większą liczbę utonięć w Polsce, a także na niewystarczającą ilość godzin obowiązkowej nauki pływania w szkołach podstawowych, a co za tym idzie ‒ zmniejszenie bezpieczeństwa naszych dzieci i nas samych.

Remigiusz Gołębiowski chce podjąć próbę pomiędzy 4 a 10 sierpnia 2014 roku. Ostateczna data uzależniona będzie od stanu morza w tym okresie. Z uwagi na bezpieczeństwo zawodnika chcemy, aby cały dystans pokonał w piance utrzymującej ciepłotę ciała, w asyście trenerów, lekarza, fizjologa, psychologa i osób czuwających nad organizacją projektu.

Remigiusz Gołębiowski swoją karierę rozpoczął w raciborskim klubie MKS Victoria a zakończył na kategorii Masters w Warszawie. Trenował również Ratownictwo Wodne. Karierę pływacką rozpoczął jako delfinista pod okiem trenerów Victorii Racibórz a potem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Kontynuował karierę jako delfinista a jego koronne dystanse to 200, 100 i 50 mot. a także 400 zm. Po ukończeniu liceum reprezentował barwy AZS-AWF Warszawa na warszawskiej AWF, pod koniec swojej kariery zajął się zawodniczo Ratownictwem Wodnym a także startował jako Masters.

fot. R. Nowakowski, B. Czarnecka/Archiwum prywatne Remigiusza Gołębiowskiego