Czwartek, 30 czerwca 2022

imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala

RSS

Święto biegowe w Jastrzębiu-Zdroju – KOBIETA NA 5+

22.05.2016 22:53 | 0 komentarzy | (q)

III Jastrzębski Bieg Kobiet i Marsz Nordic Walking odbył się w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju. Wystartowało 961 zawodniczek, 886 w konkurencji biegowej i 75 w Nordic Walking.

Święto biegowe w Jastrzębiu-Zdroju – KOBIETA NA 5+
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piękna pogoda, w powietrzu kolorowe balony, a na starcie 961 wysportowanych, gotowych na wszystko kobiet. Do startu sygnał dała Pani Prezydent Miasta Anna Hetman. Wystartowały i już po 18 minutach i 26 sekundach na mecie pojawiła się faworytka – Ewa Kucharska z Pszczyny. Druga na metę dobiegła jastrzębianka Aneta Suwaj z czasem 18 minut, 40 sekund. Rywalizację w kategorii Nordic Walking wygrała Irena Czuta-Pakosz z czasem 35 minut i 19 sekund. Trasa o dystansie 5.3 km przebiegała ulicami miasta. Najstarsza uczestniczka biegu miała 72 lata, a najmłodsza 16 - nie licząc dzieci, które podróżowały z mamami w wózkach.

Przed i po biegu sponsorzy przygotowali dla Pań masaże, punkty, gdzie można było zrobić sobie makijaż, stanowiska z wodą, zdrową żywnością, a nawet dobrą książką do poczytania w domowym zaciszu, gdy opadną już emocje. Dla dzieci, na czas gdy mamy rywalizowały ze sobą, zorganizowano przedszkole.

Ostatnim, zaraz po krótkim strechingu, punktem imprezy było rozdanie nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych, osobno nagrodzono także biegaczki w kategoriach „siostry”, „mama z córką” oraz drużyny.

Jastrzębski Bieg Kobiet to bardzo udana inicjatywa, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko samych uczestniczek, ale i sponsorów, którzy ufundowali także nagrody dodatkowe dla wylosowanych zawodniczek.

W tym roku w imprezie brała udział rekordowa liczba osób, a dzięki perfekcyjnej organizacji i rosnącej w Polsce popularności tego sportu jestem przekonany, iż w przyszłym roku rekord zostanie pobity.

Maciej Kanik | Nowiny.pl

Ludzie:

Anna Hetman

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój