Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Miłosz Stępiński poprowadził konferencję dla trenerów piłki nożnej

17.02.2020 10:03 | 1 komentarz | OlaN

W niedzielę 16 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się konferencja szkoleniowa dla trenerów z Podokręgu Racibórz.

Miłosz Stępiński poprowadził konferencję dla trenerów piłki nożnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głównym tematem konferencji była „Organizacja szkolenia piłkarskiego w klubie amatorskim”. Na początku prowadzący Miłosz Stępiński poruszył zagadnienia związane z problemem szkoleniowym w niższych ligach, omówił cele klubów amatorskich oraz przekazał co sprawia, że gra w klubach amatorskich jest atrakcyjna dla zawodników. Po krótkiej przerwie selekcjoner reprezentacji Polski kobiet skupił się m.in. na tym, jak organizować treningi w niższych ligach, gdy nie ma się do dyspozycji pełnego składu.

Początkowa szkolenie dla trenerów miało być podzielone na dwie części: teoretyczną w PWSZ oraz praktyczną w hali Rafako. Ostatecznie, w związku z problemami technicznymi na początku szkolenia, konferencja zakończyła się na części teoretycznej.

Organizatorem konferencji szkoleniowej dla trenerów byli Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręg Racibórz oraz Klub Sportowy Unia Racibórz. Współorganizatorem szkolenia był Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.