Wtorek, 6 czerwca 2023

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Kontrowersyjne wyniki miejskiego konkursu poszły w niebyt

16.05.2021 14:00 | 6 komentarzy | żet

Kluby i stowarzyszenia ponownie mogą starać się o pieniądze na realizację przedsięwzięć sportowych i turystycznych.

Kontrowersyjne wyniki miejskiego konkursu poszły w niebyt
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy uchylił zarządzenie, które wzbudziło wiele negatywnych emocji wśród raciborskich organizacji pozarządowych (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojewoda zgłosił wątpliwości

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy uchylił zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej i turystyki, objętych „Programem współpracy Miasta Racibórz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 rok". Stało się to po wątpliwościach zgłoszonych przez Wojewodę Śląskiego.

Pora przygotować nowe projekty

- W związku z wątpliwościami zgłoszonymi przez Wojewodę Śląskiego oraz pilną potrzebę realizacji zadań określonych w uchylanym zarządzeniu postanowiono o podjęciu niezwłocznych działań zmierzających do przygotowania nowych projektów zgodnie z sugestiami organu nadzoru - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Więcej informacji na ten temat w zarządzeniu prezydenta (kliknij TUTAJ).

Kontrowersyjny konkurs

Przypomnijmy, wyniki miejskiego konkursu wzbudziły ogromne kontrowersje w środowisku lokalnych stowarzyszeń. Na 45 złożonych wniosków pieniądze przyznano tylko 18 wnioskodawcom, przy czym prawie połowę puli środków otrzymała Unia Racibórz Sp. z o.o. Pisaliśmy o tym tutaj:


Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza