Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Zamiast Paruzela jest Rutowicz. Nowy prezes spółki Unia sprowadzi do Raciborza Dariusza Szpakowskiego

11.04.2023 22:30 | 11 komentarzy | d, ma.w

To już czwarty sternik klubu, odkąd Unia Racibórz stała się spółką komunalną. Kamil Paruzel wytrwał na stanowisku najdłużej z prezesów, ale jak poinformowały służby prasowe prezydenta - jego misja dobiegła końca. Następcą został Adam Rutowicz związany od lat z Unią.

Zamiast Paruzela jest Rutowicz. Nowy prezes spółki Unia sprowadzi do Raciborza Dariusza Szpakowskiego
Kamil Paruzel mówił Nowinom w Wielką Sobotę, że na efekty pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną piłkarsko trzeba jeszcze zaczekać, a spółka to projekt długofalowy. Po świętach przestał być sternikiem klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamil Paruzel był trzecim prezesem spółki – po Krzysztofie Sałajczyku i Macieju Kozickim. Funkcję pełnił od 2 marca 2021 r.

Jeszcze w Wielką Sobotę prezes Paruzel udzielił Nowinom krótkiego wywiadu po wygranym przez klub meczu IV ligi - wysoko bo 5:0 z Błyskawicą Drogomyśl.

Plotki o rozstaniu z Kamilem Paruzelem nasiliły się pod koniec marca, wiedziały o tym kluby opozycji w Radzie Miasta Racibórz. W kuluarach dało się słyszeć, że prezesa Unii ma zastąpić ktoś na chwilę, żeby następnie powierzyć tę funkcję innej osobie. Włodarz nie podjął wówczas decyzji, a pytany o pogłoski, unikał komentarza, tylko wspólnie z byłym już prezesem Unii posadził drzewa na stadionie przy Srebrnej. Podkreślał jedynie, że nie zamierza posłuchać podpowiedzi radnych opozycji, by zlikwidować spółkę.

Dariusz Polowy sadzi drzewka z Kamilem Paruzelem

Dariusz Polowy sadzi drzewka z Kamilem Paruzelem

Czytaj więcej:

https://www.nowiny.pl/218678-zielona-srebrna-stadion-unii-przyozdobia-nowe-drzewa-zdjecia.html

We wtorek 11 kwietnia Urząd Miasta w Raciborzu podał, że „duży i bardzo istotny etap budowy Unii Racibórz został zakończony, a wraz z nim zakończyła się misja Kamila Paruzela. Rada Nadzorcza podziękowała dotychczasowemu prezesowi za jego pracę i zaangażowanie w budowę klubu. Wyzwanie, przed którym stanął pan Paruzel, było bardzo trudne. Dzisiaj widać dobre efekty jego pracy”.

Adam Rutowicz do czasu wyłonienia nowego prezesa pokieruje miejską spółką. Na tym stanowisku zastąpił Kamila Paruzela

Adam Rutowicz do czasu wyłonienia nowego prezesa pokieruje miejską spółką. Na tym stanowisku zastąpił Kamila Paruzela

- Teraz czas na realizację kolejnych, nowych etapów życia Unii. Trzeba skupić się na zapewnieniu klubowi stabilności i silnej pozycji. Nowy prezes zarządu Spółki zostanie wyłoniony w konkursie. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu prezesem „technicznym” Unii Racibórz będzie Adam Rutowicz*. Termin rozstrzygnięcia ustalono na koniec kwietnia - czytamy w komunikacie prasowym raciborskiego magistratu. Unia Racibórz to miejska spółka, w której wszystkie udziały należą do miasta.

*Tak nowego prezesa przedstawił raciborski magistrat: Adam Rutowicz to osoba dobrze znana w środowisku piłkarskim.
Posiada bogate doświadczenie w działalności sportowej. Od wielu lat społecznie działa podczas organizacji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Raciborzu, a od 2016 roku do 2023 był sekretarzem stowarzyszenia KS Unia Racibórz. Od ponad roku społecznie działa na rzecz zagospodarowania stadionu przy ul. Srebrnej. Zawodowo pan Rutowicz związany jest ze Strażą Graniczną. W ramach służby ukończył kursy kadry kierowniczej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Ponadto ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania systemami logistycznymi. Warto wspomnieć, że tematem pracy magisterskiej pana Adama była "Historia Klubu Sportowego Unia Racibórz - sekcja piłka nożna".

Adam Rutowicz to pasjonat futbolu i Unii Racibórz. Tu podczas ostatniej akcji sadzenia drzew na stadionie przy Srebrnej

Adam Rutowicz to pasjonat futbolu i Unii Racibórz. Tu podczas ostatniej akcji sadzenia drzew na stadionie przy Srebrnej

Ostatnio Rutowicz wygrał konkurs grantowy w raciborskiej bibliotece, proponując projekt „Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece”. W ramach tego przedsięwzięcia do książnicy przyjedzie słynny komentator piłkarski Dariusz Szpakowski przez kilka dekad komentujący w TVP najważniejsze mecze. Projekt zakłada również warsztaty z uznanym trenerem formacji młodzieżowych Markiem Śledziem, ekspertem pracującym dla Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Krzysztof Sałajczyk

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.