Piątek, 1 grudnia 2023

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Rosyjska jakość w Odrze Wodzisław. Ruch pewnie pokonany [ZDJĘCIA]

01.02.2020 14:33 | 41 komentarzy | kozz

Czwartoligowa Odra Wodzisław Śląski rozegrała w sobotę swój trzeci mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

Rosyjska jakość w Odrze Wodzisław. Ruch pewnie pokonany [ZDJĘCIA]
Niko Abuladze / fot. Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przeciwnikiem Odry w Nieboczowach był również czwartoligowy Ruch Radzionków. W drużynie trenera Adama Burka oprócz Dawida Chochulskiego z GKS Jastrzębie i Gruzina Koby Szalamberidze testowano Rosjanina Niko Abuladze.

35-letni Koba z bardzo dobrej strony pokazał się w środowym sparingu przeciw Szombierkom Bytom strzelając dwa gole (2:2). Dziś również zagrał poprawnie, ale lepsze wrażenie pozostawił po sobie 22-letni Rosjanin Niko Abuladze, ostatnio zawodnik hiszpańskiego Elche Ilicitano.

Ale zacznijmy od początku. Już w pierwszych minutach Odra przeważała. Stwarzała okazje strzeleckie i była groźniejszą drużyną. Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Bartosz Pikul strzelając z dystansu. Po pół godzinie gry, mimo że to wodzisławska Odra nadawała ton grze, to Ruch wyrównał na 1:1, a na listę strzelców po błędzie defensywy wpisał się Mikołaj Łabojko. Odra szybko odpowiedziała. W 37. minucie strzał z pola karnego oddał Damian Tarka i mieliśmy 2:1.

Po przerwie na boisku pojawił się wspomniany wcześniej Niko Abuladze. W krótkim czasie oddał dwa celne strzały. Najpierw w ustawioną kamerkę GoPro, którą mecz rejestrował sztab Ruchu, a po chwili wykorzystał błąd obrońcy i pewnym strzałem z pola karnego dał Odrze prowadzenie 3:1. W 64. minucie mieliśmy już 4:1, gdy pięknie przymierzył Sławomir Musiolik. Testowany Abuladze znów pokazał się z dobrej strony w 78. minucie, gdy skierował piłkę do bramki strzałem głową. Podopieczni Adama Burka prowadzili zupełnie zasłużenie 5:1. Drużyna Ruchu Radzionków, która grała odmłodzonym składem (takim ma przystąpić do rundy wiosennej), strzeliła jeszcze swoją drugą bramkę, ponownie wykorzystując błąd defensywy Odry. Gola zdobył Michał Szromek. W starciu dwóch czwartoligowców dużo lepsza Odra, która wygrała 5:2.

We wcześniejszych sparingach Odra przegrała 1:2 z Dramą Zbrosławice i zremisowała 2:2 z Szombierkami Bytom.

Odra Wodzisław Śląski - Ruch Radzionków 5:2 (2:1)

Pikul 17., Tarka 37., Abuladze 52., 78., Musiolik 64. - Łabojko 31., Szromek 82.