LKS Cyprzanów remisuje z LKS Owsiszcze

24.06.2010 09:47 | 109 komentarzy | WiZ
23 czerwca w Cyprzanowie w mecz barażowym o wejście do B klasy miejscowy LKS Cyprzanów zremisował 1:1 z LKS Owsiszcze. Po rundzie zasadniczej LKS Cyprzanów i LKS Owsiszcze zajęły drugie miejsca w swoich grupach klasy C. By awansować do B klasy muszą wygrać dwumecz w barażach.

Po pierwszym spotkaniu sprawa awansu jest otwarta, chociaż remis na wyjeździe dla gości, daje większe szans na awans. W następnym spotkaniu , które będzie rozegrane w Owsiszczach, ściany będą pomagać gospodarzom. Spotkanie w  Cyprzanowie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie miała miażdżącej przewagi. Pierwsza bramka padła dla gospodarzy w 24 minucie z rzutu wolnego. Dobre zagranie Łukasza Posmyka z rzutu wolnego, zakończył strzeleniem bramki głową Marcin Tatara. Piłkarze gospodarzy nie zdążyli się nacieszyć z prowadzenia w tym meczu, bo 6 minut później bramkarz LKS Cyprzanów musiał wyciągać piłkę z siatki po rzucie karny. Napastnik Owsiszcz, po drodze faulował obrońcę gospodarzy wyszedł "sam na sam" z bramkarzem Markiem Pawlaskiem i został sfaulowany  przez obrońcę Marcina Mikę w polu karnym. Za to przewinienie sędzia pokazał czerwony kartonik obrońcy LKS Cyprzanów i podyktował rzut karny, którego skutecznym egzekutorem był Piotr Złoty. Do końca pierwszej połowy wynik 1:1 nie uległ już zmianie mimo dogodnych sytuacji każdej z drużyn. W przerwie meczu w szatni gospodarzy trener Bronisław Matioszek, chciał zmobilizować swoich piłkarzy, którzy byli podłamani grą w osłabieniu - zagrajmy bardziej defensywnie w pomocy i szukajmy naszej szansy w kontrach - mówił trener. Drużyna gości była w komfortowej sytuacji grając z przewaga jednego zawodnika i remisując do połowy 1:1, na boisku przeciwnika. Trener  LKS Owsiszcze Alfred Lichownik w przerwie meczu dawał wskazówki swoim piłkarzom -  grajcie piłką po ziemi, podaniami, żeby zmęczyć przeciwnika. Będzie nam się grało lepiej, bo mamy przewagę jednego gracza. W drugiej części gry drużyna atakująca był  LKS Owsiszcze, który nie mógł wykończyć sytuacji strzeleniem bramki. Gra gospodarzy nie sprowadzała się tylko do obrony własnej bramki, ale także groźnie kontratakowała, ale bez zdobyczy bramkowych. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.

LKS Cyprzanów - LKS Owsiszcze 1:1
Bramki: 1:0 Marcin Tatara 24, 1:1 Piotr Złoty 30 (karny)